Spływy kajakowe Rospuda

Spływy odbywające się codziennie w okresie wakacyjnym: Rospuda (Małe Raczki – Święte Miejsce)

Długość trasy 15 km, (ok. 4 godziny).

Ceny:

  • 70 zł/osoba dorosła
  • 80 zł/ osoba w kajaku 1-osobowym traper

Zawiera:

  • Miejsce w kajaku 2,-, 3-osobowym z wyposażeniem
  • Transport osób i kajaków w dwie strony
  • Opiekę organizacyjną
  • Parking auta na czas spływu

Idealna trasa do rekreacyjnego spływu kajakowego rzeką Rospudą, zarówno dla grup jak i rodzin. Jest to łatwy i średnio trudny odcinekrzeki Rospudy którzy przepływa przez najciekawsze fragmenty jej biegu. Trasa spływu Rospudą przebiega przez serce Puszczy Augustowskiej. Po drodze mijamy słynny pałac Paca w Dowspudzie. Płynąc kajakami przez obszar Natura2000 możemy podziwiać cudowne krajobrazy dzikiej rzeki. Spływ rzeką Rospudą na tym odcinku kończymy w okolicach uroczyska Święte Miejsce, gdzie po lewej stronie rzeki Rospudy znajduje się pole biwakowe, a po prawej miejsce kultu z krzyżami i kaplicą, gdzie na święto św. Jana miejscowa ludność spotyka się by odprawić nabożeństwo i zjeść rytualny posiłek.

Spotkanie w bazie Strefasport godzina 9:00 ul. Młodości 6a, Augustów

Odbiór uczestników ze Świętego Miejsca ok. 14:30

Udział w spływie należy zarezerwować pod nr telefonu 604-476-971 do godz. 19:00 dnia poprzedzającego spływ.

 

Rzeka Rospuda to jedna z najpiękniejszych, najbardziej znanych, choć nie największych polskich rzek. Nie bez powodu jest ona miejscem organizowania licznych spływów kajakowych. Płynie w północno-wschodniej Polsce i jest górnym biegem rzeki Netty. Rzeka Rospuda przepływa przez malownicze Pojezierze Suwalskie i część Puszczy Augustowskiej. Długość rzeki Rospudy to 102 km.

W górnym biegu przepływa przez małe jeziora leżące wśród wzgórz i wyniesień. W tej części, z powodu porozrzucanych na brzegach głazów, a w lasach drzew iglastych, ma górski wygląd. Dno jest kamieniste, nurt wartki z licznymi przełomami.

Spływ kajakowy rzeką Rospudą w miarę posuwania się w dół przebiega przez tereny bardziej zalesione. Brzegi robią się stromsze, nurt szybki z licznymi zakolami.

Dolny bieg spływu kajakowego rzeką Rospudą to podróżowanie poprzez meandry na bagnistych łąkach otoczonych krajobrazem Puszczy Augustowskiej. Występują tu wysokie trawy i trzciny.  Spływ Rospudą kończy się tam gdzie rzeka, czyli w Jeziorze Rospuda

Spływ rzeką Rospudą to przygoda dla każdego. Mocno zróżnicowany charakter rzeki da frajdę z wiosłowania wszystkim.

Punkt początkowyPunkt końcowyCena Długość trasy
Małe RaczkiŚwięte Miejsce70 zł/os - osoba dorosła
60 zł/os - dziecko do 12 lat
80 zł/oś - dorosły w kajaku jednoosobowym
15 km, (ok. 4 godziny)
Święte MiejsceAugustówod 50 zł/osobę20 km, (ok. 5 godzin)
Dowolny odcinek rzekiwycena indywidualna
Spływ kajakowy Rospuda
Rospuda spływy

Trasy spływu rzeką Rospudą

Trasa spłwu Małe Raczki-Święte Miejsce

Idealna trasa do rekreacyjnego spływu kajakowego rzeką Rospudą, zarówno dla grup jak i rodzin. Jest to łatwy i średnio trudny odcinek rzeki Rospudy którzy przepływa przez najciekawsze fragmenty jej biegu. Trasa spływu Rospudą przebiega przez serce Puszczy Augustowskiej. Po drodze mijamy słynny pałac Paca w Dowspudzie. Płynąc kajakami przez obszar Natura2000 możemy podziwiać cudowne krajobrazy dzikiej rzeki. Spływ rzeką Rospudą na tym odcinku kończymy w okolicach uroczyska Święte Miejsce, gdzie po lewej stronie rzeki Rospudy znajduje się pole biwakowe, a po prawej miejsce kultu z krzyżami i kaplicą, gdzie na święto św. Jana miejscowa ludność spotyka się by odprawić nabożeństwo i zjeść rytualny posiłek.

Długość trasy 15 km, (ok. 4 godziny).

 Trasa spływu Święte Miejsce –Augustów

Jest to dłuższy odcinek w dolnym brzegu rzeki Rospudy. Spływ zaczynamy w Świętym Miejscu. Następie przez dłuższy odcinek płyniemy meandrującą rzeką dopłwając do mostu w Młyńsku. Nazwa wzięła się od pracującego niegdyś w tym miejscu młyna. Od tego miejsca rzeka płynie doliną która zarośnięta jest trzcinami aż do ujścia w jeziorze. Następnie, mijając miejsce biwakowe na rzece Rospuda w Bindużce, dopływamy do Jeziora Rospuda Augustowka gdzie kończymy spływ kajakowy Rospudą.

Długość Trasy 20 km, (ok. 5 godzin).

Chcesz zarezerwować kajak lub wybrać inną trasę spływu? Skontaktuj się z nami. Sprawdź także ofertę spływów Czarną Hańczą lub spływów wielodniowych.