Codzienne spływy rzeką Rospuda
Spływy odbywające się codziennie w okresie wakacyjnym: Rospuda (Małe Raczki – Święte Miejsce)
Długość trasy 15 km, (ok. 4 godziny)
Spotkanie w bazie Strefasport godzina 9:00 ul. Młodości 6a, Augustów
Odbiór uczestników ze Świętego Miejsca ok. 14:30
Udział w spływie należy zarezerwować pod nr telefonu 604-476-971 do godz. 19:00 dnia poprzedzającego spływ.
- Miejsce w kajaku 2,-, 3-osobowym z wyposażeniem
- Transport osób i kajaków w dwie strony
- Opiekę organizacyjną
- Parking auta na czas spływu
Cennik spływu Rospudą (Małe Raczki - Św. Miejsce)
Sprawdź także inne trasy spływów rzeką Rospuda
Idealna trasa do rekreacyjnego spływu kajakowego rzeką Rospudą, zarówno dla grup jak i rodzin. Jest to łatwy i średnio trudny odcinekrzeki Rospudy którzy przepływa przez najciekawsze fragmenty jej biegu. Trasa spływu Rospudą przebiega przez serce Puszczy Augustowskiej. Po drodze mijamy słynny pałac Paca w Dowspudzie. Płynąc kajakami przez obszar Natura2000 możemy podziwiać cudowne krajobrazy dzikiej rzeki. Spływ rzeką Rospudą na tym odcinku kończymy w okolicach uroczyska Święte Miejsce, gdzie po lewej stronie rzeki Rospudy znajduje się pole biwakowe, a po prawej miejsce kultu z krzyżami i kaplicą, gdzie na święto św. Jana miejscowa ludność spotyka się by odprawić nabożeństwo i zjeść rytualny posiłek.
Rzeka Rospuda to jedna z najpiękniejszych, najbardziej znanych, choć nie największych polskich rzek. Nie bez powodu jest ona miejscem organizowania licznych spływów kajakowych. Płynie w północno-wschodniej Polsce i jest górnym biegem rzeki Netty. Rzeka Rospuda przepływa przez malownicze Pojezierze Suwalskie i część Puszczy Augustowskiej. Długość rzeki Rospudy to 102 km.
W górnym biegu przepływa przez małe jeziora leżące wśród wzgórz i wyniesień. W tej części, z powodu porozrzucanych na brzegach głazów, a w lasach drzew iglastych, ma górski wygląd. Dno jest kamieniste, nurt wartki z licznymi przełomami.
Spływ kajakowy rzeką Rospudą w miarę posuwania się w dół przebiega przez tereny bardziej zalesione. Brzegi robią się stromsze, nurt szybki z licznymi zakolami.
Dolny bieg spływu kajakowego rzeką Rospudą to podróżowanie poprzez meandry na bagnistych łąkach otoczonych krajobrazem Puszczy Augustowskiej. Występują tu wysokie trawy i trzciny. Spływ Rospudą kończy się tam gdzie rzeka, czyli w Jeziorze Rospuda
Spływ rzeką Rospudą to przygoda dla każdego. Mocno zróżnicowany charakter rzeki da frajdę z wiosłowania wszystkim.
Idealna trasa do rekreacyjnego spływu kajakowego rzeką Rospudą, zarówno dla grup jak i rodzin. Jest to łatwy i średnio trudny odcinek rzeki Rospudy którzy przepływa przez najciekawsze fragmenty jej biegu. Trasa spływu Rospudą przebiega przez serce Puszczy Augustowskiej. Po drodze mijamy słynny pałac Paca w Dowspudzie. Płynąc kajakami przez obszar Natura2000 możemy podziwiać cudowne krajobrazy dzikiej rzeki. Spływ rzeką Rospudą na tym odcinku kończymy w okolicach uroczyska Święte Miejsce, gdzie po lewej stronie rzeki Rospudy znajduje się pole biwakowe, a po prawej miejsce kultu z krzyżami i kaplicą, gdzie na święto św. Jana miejscowa ludność spotyka się by odprawić nabożeństwo i zjeść rytualny posiłek.
Długość trasy 15 km, (ok. 4 godziny).
Jest to dłuższy odcinek w dolnym brzegu rzeki Rospudy. Spływ zaczynamy w Świętym Miejscu. Następie przez dłuższy odcinek płyniemy meandrującą rzeką dopłwając do mostu w Młyńsku. Nazwa wzięła się od pracującego niegdyś w tym miejscu młyna. Od tego miejsca rzeka płynie doliną która zarośnięta jest trzcinami aż do ujścia w jeziorze. Następnie, mijając miejsce biwakowe na rzece Rospuda w Bindużce, dopływamy do Jeziora Rospuda Augustowka gdzie kończymy spływ kajakowy Rospudą.
Długość Trasy 20 km, (ok. 5 godzin).
Cennik spływów rzeką Rospuda
Trasa 1
Małe Raczki - Św. Miejsce-
70 zł/os - dziecko do 12 lat
-
85 zł/os - osoba dorosła
-
90 zł/os - dorosły w kajaku 1os
Trasa 2
św. Miejsce - Augustów-
65 zł/os - osoba dorosła
-
50zł za dziecko do lat 12
-
75 zł za kajak jednoosobowy
Trasa 3
dowolny odcinek rzeki-
wycena na żądanie
-
realizacja dowolnej trasy
-
zrealizujemy Twój pomysł